De Wallen, Amsterdam, Hollandia
Talán nemcsak Európa, hanem a világ leghíresebb vöröslámpás negyede az Amszterdamban található De Wallen. Erős kontrasztként itt található Amszterdam legrégebbi temploma, mely szomszédságában áll Belle, az örömlány bronzszobra. Anno a tengerészek itt gyónhatták meg az előtte pár perccel elkövetett „bűneiket”. A csatornákkal teli utcák sztriptíz bárokkal, szexshopokkal és természetesen bordélyházakkal várják a vendégeket. A házak ablakaiban több száz fehérneműs örömlány csalogatja a vendégeket. Délelőttönként a környék teljesen kihalt, este azonban zsúfolásig megtelik. Bár Hollandiában a prostitúció legális a rendőri jelenlét erős, főleg az emberkereskedelem miatt.
Reeperbahn, Hamburg, Németország
A De Wallen német megfelelője a St.Pauli városrészben található Reeperbahn, a kötélverőkről kapta nevét. A hamburgi kikötőben időző tengerészek közül sokan töltötték szabadidejüket az örömlányok társaságában, mind a mai napig itt található Hamburg vöröslámpás negyede. A" bűn utcája”, ahogy a helyiek nevezik, ma már nemcsak erotikus létesítmények otthonául szolgál. A vetkőző- show és szexshopok mellett mostanában az alternatív kulturális életnek és a musical-színházaknak is otthont ad.
Soho, London, Anglia
A Sohoról már csak a külföldi turisták körében terjed a tévhit, hogy a prostitúció melegágya,de valaha valóban London egyik legnagyobb vöröslámpás negyede volt. A 18. század közepétől az 1970-es évekig a szex biznisz központja volt, tele utcai prostituáltakkal és bordélyházakkal. Mára csak a kerület nyugati részében maradt meg néhány sztriptízbár és pajzán szexshop, egyébként pedig szórakoztató negyeddé változott.
Rue St. Denis és a Pigalle, Párizs, Franciaország
A Pigalleról hasonlóan a londoni Sohohoz ma is inkább már csak múlt időben beszélhetünk. Párizs vörös malma, vagyis a Moulin Rouge 1889-ben nyitotta meg kapuit és azóta is szórakoztatja a nagyérdeműt. A revütáncos lokál kedvenc helye volt többek közt a francia festőnek Tolouse-Lautrecnek is. Azonban a táncos hölgyek további szolgáltatásokat is nyújtottak az arra járó vendégnek. Ha ma meg szeretnénk nézni egy műsort igen mélyen a zsebünkbe kell nyúlni és jó előre helyet foglalni. Egykoron a St. Denis utca több száz méterén a Szajnáig álltak a lányok, majd 1985-ben lassú hanyatlás kezdődött, az ősi mesterség űzői a perifériákra szorultak.
Rue d'Aerschot, Brüsszel, Belgium
A rue d'Aerschot, Gare du Nord negyedében található, hírhedt arca az 50-es évek végén alakult ki. A 10 méter magas, 100-120 méter széles töltésen elhelyezkedő egy kilométeres utcán, elejétől a végéig „bordélyházakat” találunk. Egyik oldalon az utcán sétáló, a másikon, a házak földszinti ablakaiba telepedett hölgyek jellemzik a környéket. Bár Belgiumban nem adnak bordélyházaknak hivatalosan működési engedélyt, de megoldás erre a problémára is született, ugyanis a hölgy saját lakásában vagy épp az ablakában teljes nyugalommal kelletheti magát és zavartalanul fogadhatja a felajzott látogatókat.
képforrás:flickr(helmwe,ms kat,vibsawm,nakedsky,jmerelo)