Várakoztál már órákat egy reptéren, majd kiderült, hogy a poggyászod és te nem egy gépen utaztatok, de még ennek ellenére is várakozással tele érkeztél a szállásodra, ahol egy csótányoktól hemzsegő szobát kaptál, ráadásul gyomorrontásod lett az ételtől, így az utazásod további részét az ágy és a mosdó közötti ingázással töltötted? Jó, remélhetőleg ennyire borzalmas nyaralása senkinek nem volt még, de egyértelmű, hogy kevés tökéletes utazás létezik a világon. Számos könyv, újságcikk vagy műsor foglalkozik a Legjobb… listákkal, de ritkán hallani a legrosszabbakról. Ebből kiindulva indította el a www.titanicawards.com weboldalt Doug Lansky író és alkotta meg a Titanic-díjat, melynek célja, hogy a legkülönfélébb kategóriákban értékelje a legrosszabb teljesítményeket az utazás világában. A kitaláló szerint legalább annyira érdekes és szórakoztató (ha nem még jobban) ezekről az utazási élményekről olvasni, mint a pozitív élménybeszámolókról. Nem titok, hogy a díjat az élet számos más területén már megalkotott, olyan furcsa kitüntetések inspirálták, mint az Arany Málna (Oscar-díj ellentéte, ahol a legrosszabbakat díjazzák) vagy a Darwin-díj (legostobább halálesetek). A weboldal elindításával arra sarkalják az utazókat, küldjék el legrosszabb utazási élményüket, képek, videók, vagy történetek formájában. Emellett az oldalra látogatók kitölthetnek egy kérdőívet is, így aktívan részt vehetnek a Titanic-díjak kiosztásában.
A jövőben szemezgetünk majd az oldalról és a legérdekesebb, legszórakoztatóbb történeteket megosztjuk veletek. Itt ragadnám meg az alkalmat, hogy felhívjam figyelmeteket, hogy természetesen mi is várjuk a pozitív élménybeszámolók mellett a hasonló Titanic-díjra érdemes történeteket, videókat, képeket ide.
Kezdjük is rögtön a sort „a legrosszabb kereszteződések” jelöltjeivel! Csupán Ázsiába kell csak elutaznunk. A három videó közül kettő Vietnámban a harmadik pedig Indiában készült. A videókon hallható hangzavarból jól hallatszik, hogy a dudát előszeretettel nyomják. Azonban semmiképp sem az európaiaknál használatos rosszallás vagy türelmetlenség kifejezésére használják, hanem „vigyázz itt jövök” (nem mintha ez a képek láttán bármit is segítene) figyelmeztetésre. Pontos baleseti statisztika nincs, de Vietnámban körülbelül napi 30 ember hal meg közlekedési balesetben.
Vietnám
Vietnám
India
Ráadás: egy szintén életveszélyes kereszteződés Szentpétervárról
Köszönet kedves olvasónknak J H Mallory-nak az ajánlásért!