Néhány napja adták át a világ leghosszabb tengeri hídját Kínában. A 42,5 kilométer hosszú, nyolc sávos, 35 méter széles, ötezer pilléren álló Qingdao Haiwan-híd, a Csiaocsou-öböl (Jiaozhou) felett fut, összekötve a kelet-kínai Csingtaot (Qingdao) és a Huangtao-szigetet (Huangdao). Az új híd Guinness rekorder, ugyanis az 1956-ban épült Louisiana államban található Lake Pontchartrain Causeway-t előzi meg 4 kilométerrel, legalábbis 2016-ig, amikorra várhatóan elkészül a Hong Kong-ot Makaóval és Guangdong tartománnyal összekötő, mintegy 50 kilométer hosszú híd.
A mostani rekorder építmény négy év alatt 2,3 milliárd dolláros költségvetésből épült meg. Az építkezés két irányból indult és körülbelül fél évvel ezelőtt találkozott a két hídnyelv. A híd építésén 10 ezer munkás dolgozott, 450 ezer tonna acélt és 2,3 millió köbméter betont használva fel az építkezéshez. A hídnak köszönhetően a két város közti távolság 31km-rel csökkent, ezzel megkönnyítve a napi ingázók útját.
A híd tervezői (Shandong Gausu Group) szerint az építmény kibírja a legpusztítóbb tájfunokat, egy 8-as erősségű földrengést, de akár egy 300 ezer tonnás hajóval való ütközést is átvészel, legalábbis a szimulációk alapján.