Ma, azaz február 3-án veszi kezdetét a kínai holdújév, a Tavasz Ünnep, az ország legnagyobb ünnepe. 2011 a kínai asztrológia szerint, a fém Nyúl éve lesz. A mitológia szerint a nyúl az (ellen)állóképességet és az állhatatosságot jelképezi, a jóslatok szerint mozgalmas mégis nyugodt év lesz.
A napokban több száz millióan keltek útra Kínában, hogy az évnek eme fontos időszakában találkozzanak családtagjaikkal. Ezekben a napokban európai szemmel nézve elképzelhetetlen méretű tömegek verődnek össze - a sanghaji vendégmunkásoktól az üzletemberekig - a pályaudvarokon, repülőtereken, a kikötőkben és az autópályákon, hogy hazajussanak családjukhoz. Az újév egyhetes munkaszünettel kezdődik , ilyenkor a boltok bezárnak és az önfeledt mulatozásé a főszerep.
Az óévet a hiedelem szerint nyitott ablakokkal kell búcsúztatni, hogy az ártó szellemek szabadon távozhassanak, tulajdonképpen ezt szolgálják az országszerte megrendezett tűzijátékok is. Az ünneplés csúcspontján a kínai városok egyetlen hatalmas tűzijátékká változtatják az eget, míg a földön petárdák pattognak, hogy minél nagyobb zajt csapva elűzzék a gonosz démonokat.
Az Újévi Ünnepségsorozat az újév 15. napjáig tart, az utolsó és egyben legnagyobb eseménnyel a Lampion ünnepséggel ér véget, mikor is sok százezer lampion fénye világítja be a teliholdas éjszakát.
A kínai újév nem csupán Kínában az év legfontosabb ünnepe, hanem számos ázsiai országban és azokban a világvárosokban, ahol népes kínai kolónia él.