A medúzákkal teli tóban való úszkálás elsőre nem tűnik túl csábító ötletnek. Főleg ha belegondolunk tengerparti élményeinkbe vagy visszaemlékezünk a híradásokra, melyekben gyakran feltűnnek a portugál gálya névre hallgató mérgező medúzák, melyek raja olykor ellepi a spanyol partokat. Ám van a világnak egy egyedülálló pontja, ahol a medúzákkal való úszkálás nemhogy nem kockázatos, de igazi élmény is!
A csendes-óceáni Palau szigetvilágban egy különleges terület található, a sós tavak, melyek a szigetek buja zöld esőerdeinek közepén bújnak meg. Közülük is legismertebb és legnépszerűbb a Medúza-tó (Ongeim'l Tketau), amely arról nevezetes, hogy több millió aranyszínű medúzának szolgál otthonául. A harminc méter mély tó mindössze fél négyzetkilométernyi területen ad otthont a sok millió átlátszó lénynek.
A medúzák otthonául szolgáló tó valaha összeköttetésben állt a Csendes-óceánnal, azonban a vízszint folyamatos apadásával a hely elszigetelődött és a medúzák a tóban rekedtek. Természetes ellenség híján pedig evolúciós fejlődésük alatt csalánsejtjeik mára már veszélytelenné váltak az emberre nézve. Ma az egyik legkedveltebb program a turisták részéről a medúzákkal való úszkálás.
A medúzák nem csupán rákokkal táplálkoznak, hanem a testszöveteikben algákat is tenyésztenek, melyek "ellenszolgáltatásként" cukorral látják el őket. Az algáknak napfényre van szükségük, mely a nyílt tengeren mélyre le tud hatolni, azonban a tó vize itt sokkal zavarosabb, így a medúzák a nap járását követve vonulnak a tóban, miközben saját tengelyük körül is forognak, ezzel optimalizálva az algatenyészetek fénybefogadását. Éjjelente a mélyebb vízrétegekbe merülnek, ahol ammónium-vegyületeket és foszfátokat gyűjtenek az algák működéséhez.